KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 12286490
nr 1228 6490
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsningar, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), 90/100 & 22/250, Signerade, 6x8 & 6x6
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 januari 2019
kl 19:52:11
10/1 16:42:12
300 kr
14/1 16:27:06
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis